Co je D.klub

 

Vyklubal se dámský klub - D.klub FemmeSession…

V roce 1993 začalo vysílat první soukromé celoplošné rádio a do éteru se tak dostal nebývalý fenomén. Dámský klub Frekvence 1. Úspěch tohoto vysílacího formátu byl ohromující. Nejposlouchanější rozhlasový pořad symbolicky nazval jeho zakladatel Michel Fleischmann vlajkovou lodí rádia. Sedm let na výsluní popularity a úspěchu však stačilo. Nová dramaturgie chtěla mladší a dynamičtější vysílání. Zažitý pojem tak měnil svůj obsah, formu i moderátory, až zanikl úplně. Zůstaly krásné vzpomínky, bohaté zkušenosti a bezpočet kontaktů…

Nový D.klub vznikl prakticky na zakázku. Myšlenka na jeho založení se vkrádala po každém setkání s jeho bývalými posluchači, kteří se po něm ptali. Když skončila roční spolupráce s Bořkem Šípkem a jeho restaurací Arzenal, bylo třeba rozšířit klientelu a posílit image jiného podniku. Vedení dnes již neexistující francouzské brasserie Le Patio ve Staré Celnici na Náměstí Republiky dalo impuls ke vzniku D.klubu Le Patio březnu 2002.

Na první dámskou sešlost neboli FemmeSession přišlo asi 120 pozvaných žen. Ani si neměly kam sednout, obsluha málem zkolabovala… Od té doby zaznamenal vývoj této instituce četné proměny.

Každý měsíc se scházela tu větší, tu menší skupina usměvavých dam, které si chtěly od svých aktivit buď na chvíli odpočinout, anebo je naopak zviditelnit. Nejraději v nějaké příjemné restauraci. Propojením nápadů, nových kontaktů a osobní kreativity vznikaly stále další projekty. Vesměs komorní akce střídaly mediálně atraktivní události. Prezentace kosmetiky, parfémů a módních doplňků, léčebných a zkrášlujících praktik, potravinářských výrobků a léčiv, kulinářské kurzy, degustace, sem tam i rekreační sport (golf, bowling), křty zajímavých publikací, módní přehlídky butiků i velkých salónů, charitativní koncerty, vernisáže či besedy se zajímavými hosty.

D.klub ukončil svoji činnost v roce 2011.